سوالات متداول

پرسش های متداول خریداران

1)من نیاز به یک برنامه دارم که برایم ساخته شود یا یک وسوال فنی دارم، فری دُوو چگونه به من کمک می‌کند؟

  فری دُوو برای شما محیطی را فراهم می‌آورد که بتوانید با تجربه ترین متخصصین را از سراسر کشور به راحتی و به سرعت پیدا نمایید. تنها کافی است پروژه یا مسئله خود را به همراه بیشترین مبلغی که می‌خواهید برای آن پرداخت نمایید را وارد کنید، متخصصان برای به دست آوردن پروژه شما پیشنهاد قیمت خود را به شما می‌دهند. شما می‌توانید به راحتی تخصص و رزومه کسانی که پیشنهاد قیمت داده اند را ببینید، همین طور امتیازاتی که خریداران قبلی به آنها داده‌اند و بهترین شخص را برای انجام کار خود انتخاب نمایید.


2) هزینه ارئه این خدمات چقدر است؟

  سایت بابت ارائه خدمات خود هیچ هزینه ای از خریداران دریافت نمی کند.

3) پرداخت من به مجری چگونه است؟

  پس از آنکه شما پیشنهاد قیمتی را پذیرفتید، می‌بایست مبلغ پیشنهاد را از طریق واریز به حساب سایت یا پرداخت آنلاین در سایت گروگذاری نمایید. تنها بعد از اینکه شما پروژه خود را تحویل گرفتید و آن را تایید نمودید وجه گروگذاری شده به حساب مجری واریز خواهد شد. این روش انجام شدن کار به بهترین شکل توسط مجری را تضمین می کند.


4) درصورتی که درمورد قیمت درخواست پروژه یا مسئله خود آگاهی ندارم چه کار می بایست انجام دهم؟

  درصورتی که در مورد حدود قیمت درخواست خود آگاهی ندارید می توانید محل حداکثر قیمت را خالی رها کنید، در این صورت قیمت های متفاوتی را از طرف مجریان دریافت خواهید کرد. که هر یک بسته به برداشت مجری از پروژه است. شما می توانید از این میان پیشنهاد مجری که پیشنهادش تناسب بیشتری با نیاز شما دارد را انتخاب نمایید.


5) چگونه از میان پیشنهاد های رسیده یک را انتخاب نمایم؟

  انتخاب بهترین مجری بستگی به وجود یا عدم وجود فرجه دارد، یا به بیانی دیگر به این بستگی دارد که شما زمان بیشتری نسبت به پول دارید یا پول بیشتری نسبت به زمان:
  اگر شما محدود به فرجه هستید ( پول بیشتری نسبت به زمان دارید)
  تنها معیاری که باید در انتخاب مجری خود درنظر بگیرید تجربیات کاری است که وی در سایت داشته است. انتخاب خود را به موارد زیر محدود نمایید: 1) مجری هایی که قبل از این پروژه هایی در محدوده قیمت پروژه شما داشته باشند ( بر روی نام مجری کلیک کنید تا تاریخچه کار های انجام داده وی را ببنید). هیچ گاه مجری با کار های 100 هزار تومانی را برای پروژه چند میلیون تومانی خود انتخاب نکنید و برعکس. مجری هایی با امتیاز 2 یا 3 یا زیر میانگین (امتیاز 5) برای انجام چنین پروژه هایی مناسب نیستند.
  2) مجری هایی که رزومه و تخصص هایی مرتبط با کار شما داشته باشند (برای مشاهده رزومه بر روی نام مجری کلیک کنید).
  اشتباهی که برخی از خریداران بی تجربه برای پروژه های با محدودیت زمانی انجام می دهند، انتخاب ارزان ترین مجری می باشد. که معمولا مجریانی بدون تجربه و تاریخچه کار قبلی در سایت هستند. سپس وقتی که کار سر وقت به پایان نرسد خریدار متضرر می شود ( با وجود اینکه فری دُوو با استفاده از سیستم گروگذاری امنیت پول آنها را حفظ می نمایید، اما مشکل اینجاست که آنها به اتمام رسیدن پروژه را می خواهند نه پول اصلی خود را)، بنابرین اگر زمان بندی برای شما خیلی مهم است این اشتباه را مرتکب نشوید.
  اگر محدودیت زمانی ندارید ( زمان بیشتری نسبت به پول دارید)
  در این وضعیت بهتر است که شانس خود را با استفاده مجریان کم تجربه یا بی تجربه در این سایت امتحان کنید. در این صورت می توانید کار خودرا با هزینه کمتری به انجام برسانید و با وجود گروگذاری در صورت انجام نشدن کار در زمان مقرر به راحتی و بدون هیچ هزینه ای می توانید مجری دیگری انتخاب نمایید.


6) چه مدت زمان دارم تا مجری مورد نظر خودم را انتخاب کنم؟

  تا به پایان رسیدن زمان خاتمه مناقصه که خود شما مشخص کرده اید ( و هر زمان می توانید آن را تغییر دهید). بعد از این زمان سایت به شما یک هفته فرصت می دهد تا مجری مورد نظر خود را انتخاب نمایید. اگر بعد از این زمان نیز شما مجری را انتخاب نکنید سایت درخواست شما را به عنوان درخواست لغو شده علامت گزاری می کند و می‌بندد. پس از این مرحله نیز در صورت تغییر نظر شما و تصمیم برای انتخاب مجری به راحتی می توانید درخواست را دوباره باز نمایید.